Škola > Školní knihovna > Novinky v knihovně > Čteme! A někteří dokonce i rádi!

Čteme! A někteří dokonce i rádi!

Ve 2. pololetí přibylo do naší knihovny opět několik knížek o další tituly, aby žáci nemuseli dlouho čekat, než se vypůjčená kniha vrátí. A tak jsme schopni knihu nabídnout dvěma žákům, dokonce se najdou díla, která máme i vícekrát. Ale také jsme konečně sehnali tituly, které nám chyběly. Jsou to například George Orwell a jeho dílo 1984, Jack Kerouack a kniha Na cestě nebo Deník Anny Frankové, který lze velmi těžko sehnat. Dále byly přikoupeny knihy Malý princ, Kulička, Sluha dvou pánů, Romeo a Julie, Noc na Karlštejně, Maryša, Kytice, Bílý tesák, Na západní frontě klid, Stařec a moře, Velký Gatsby a mnoho dalších.

Školní knihovna se nám dobře rozjela. Každý týden je několik výpůjček. Nabídka naší knihovny je opravdu pestrá. Navíc kánon četby ke státní maturitě z českého jazyka byl natolik rozšířen, že si svých 20 knížek vybere opravdu každý. A konečně se dá s jistotou říct, že naše knihovna nabízí 90% knížek z onoho kánonu. Dokonce si většina žáků zvykla na otevírací dobu knihovny a to vždy posledních 10 min každou velkou přestávku. A tak se těšíme na další návštěvy, třeba i nových zájemců o knihy.

Mgr. Martin Prislupský

Novinky_6.jpg  Novinky_7.jpg