Škola > Školní knihovna > Novinky v knihovně > Nejen Hrdý Budžes dorazil do naší knihovny

Nejen Hrdý Budžes dorazil do naší knihovny

Hrdý_Budges.jpgVe čtvrtek 12. dubna se naše knihovna opět rozrostla o další kousky. Dlouho očekávanou knihou byl Hrdý Budžes od spisovatelky Ireny Douskové. Kdo by neznal hlavní hrdinku tohoto díla Helenku Součkovou, žákyni druhé třídy a její pohled na Husákovu normalizaci.

Tato kniha je u našich žáků velmi oblíbená a nyní mají možnost si ji u nás půjčit. Mezi další nové kousky patří současný autor Michal Viewegh a jeho Báječná léta pod psa, Eva Kantůrková a Přítelkyně z domu smutku. Nezapomněli jsme ani na 19. století v podobě Jaroslava Vrchlického a jeho Noci na Karlštejně.

Ani světová literatura nepřišla nazmar. Novými tituly jsou Jana Eyrová od Charlotte Brontëové, Pravidla moštárny od Johna Irvinga, a nebo kapánek z ruské literatury a to Anna Karenina a její autor Lev Nikolajevič Tolstoj.

Mgr. Martin Prislupský

Novinky_4.jpg  Novinky_5.jpg